Odpowiedzi oraz modyfikacja treści SIWZ nr 1 - Przebudowa drogi gminnej 150003Z w miejscowości Barzowice
ZP.271.22.2018
Darłowo, dnia 26.02.2018 r.
Wykonawcy
uczestniczący w postępowaniu
Odpowiedzi oraz modyfikacja treści SIWZ nr 1
Dotyczy: Postępowania prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego na: „Przebudowę drogi gminnej 150003Z w miejscowości Barzowice” (nr sprawy: ZP.271.22.2018).
I. Na podstawie art. 38 ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tj. Dz. U. z 2017 r. poz. 1579 z późn. zm.), zwanej dalej ustawą, w związku z pytaniami Wykonawcy, Zamawiający udziela następujących wyjaśnień:
Pytania z dnia 16.02.2018 r.
Pytanie 1
Czy Zamawiający dopuszcza możliwość zastąpienia kostki kamiennej na szlachetną kostkę betonową płukaną typu „starobruk”, dwuwarstwową, z wierzchnią warstwą z kruszywa granitowego?
Odpowiedź 1
Zamawiający nie dopuszcza możliwości zastąpienia kostki kamiennej na szlachetną kostkę betonową płukaną typu „starobruk”, dwuwarstwową, z wierzchnią warstwą z kruszywa granitowego.
Pytania (1) z dnia 21.02.2018 r.
Pytanie 1
Zamawiający w dokumencie „Projekt Elektroenergetyczny” dział „Zestawienie Materiałów” zawarł dokładne symbole oraz producentów opraw i słupów. Zapis taki jednoznacznie wskazuje preferowane oprawy, ogranicza dostępne na runku produkty do wyłącznie jednego producenta, co stoi w sprzeczności z zapisami ustawy PZP. Wnosimy o dopuszczenie zastosowania zamienników zgodnie z zapisem w pkt. 5.0 Projektu energetycznego.
Odpowiedź 1
Zgodnie z Rozdziałem XV pkt 16 SIWZ Zamawiający informuje, że wszystkie wskazane z nazwy wyroby, materiały i urządzenia użyte w opisie przedmiotu zamówienia należy rozumieć jako określenia wymaganych i oczekiwanych parametrów technicznych i standardów jakościowych, a także wymaganych prawem polskim certyfikatów, atestów, aprobat itp. dla wyrobów, materiałów i urządzeń do stosowania. Zgodnie Rozdziałem XV pkt 17 SIWZ Zamawiający dopuszcza zastosowanie materiałów równoważnych pod warunkiem, że zaproponowane wyroby będą spełniały te same normy, parametry, standardy.
Pytania (2) z dnia 21.02.2018 r.
Pytanie 1
Jak Zamawiający interpretuje POMOC Przedmiaru przy określeniu zryczałtowanej ceny ?
Odpowiedź 1
Określając przedmiar jako "POMOC" Zamawiający przyjął jego jedynie poglądowy charakter nie stanowiący podstawy do ustalenia wysokości ceny ryczałtowej za wykonanie przedmiotu zamówienia..
Pytanie 2
W jakim zakresie Przedmiaru należy traktować go jako pomocniczy?
Odpowiedź 2
Zgodnie z wyjaśnieniami w pkt 1 poglądowy charakter przedmiaru jako „pomocniczy” dotyczy jego całości.
Pytanie 3
W jakim zakresie przedmiar jest niezwiązany z zamówieniem?
Odpowiedź 3
Przedmiar ma charakter jedynie poglądowy i nie stanowi podstawy ustalenia wartości ceny ryczałtowej.
Pytanie 4
W jakim zakresie przy realizacji projektu Zamawiający będzie wykorzystywał treść/zawartość Przedmiaru?
Odpowiedź 4
Realizacja inwestycji odbywać się będzie na podstawie dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych oraz SIWZ.
Pytanie 5
Jak przy sporządzaniu Ceny Ryczałtowej należy interpretować rozbieżności, braki, pominięcia Przedmiaru w odniesieniu do projektu?
Odpowiedź 5
Ustalenie wysokości ceny ryczałtowej za wykonanie przedmiotu zamówienia należy oprzeć o dokumentację projektową, specyfikacje techniczne oraz SIWZ.
Pytanie 6
Czy stosownie do Art. 30. PZP. Zamawiający dopuszcza zastosowanie materiałów i technologii w oparciu o nowe normy i wytyczne techniczne, w przypadku. gdy SST opiera się o stare, nieaktualne lub wycofane normy?
Odpowiedź 6
Tak.
Pytanie 7
Prosimy o potwierdzenie, czy wszystkie (dotychczasowe i przyszłe) odpowiedzi Zamawiającego na pytania dotyczące niniejszego postepowania stanowią integralna część SIWZ i należy je wykorzystać podczas sporządzania ofert, w tym także podczas wypełniania załączników i druków oraz kosztorysów ofertowych (w przypadku, gdy są wymagane)?
Odpowiedź 7
Tak.
Pytanie 8
Czy Wykonawca zobowiązany jest dołączyć do oferty kosztorys ofertowy?
Odpowiedź 8
Zgodnie z Rozdziałem XV pkt. 15 SIWZ Wykonawca wyłoniony w powyższym przetargu przed zawarciem umowy będzie zobligowany do sporządzenia szczegółowego kosztorysu ofertowego.
Pytanie 9
Czy Zamawiający posiada aktualną decyzję na wycinkę drzew i krzewów?
Odpowiedź 9
Zamawiający usunie drzewa oraz krzewy we własnym zakresie.
Pytanie 10
Proszę o podanie ilości oraz charakterystyki drzew i krzewów opisanych w SIWZ do wycinki.
Odpowiedź 10
Zamawiający usunie drzewa oraz krzewy we własnym zakresie.
Pytanie 11
W jakiej pozycji zestawienia rzeczowo – finansowego ująć koszt wykonania wycinki przewidzianej w SIWZ?
Odpowiedź 11
Zamawiający usunie drzewa oraz krzewy we własnym zakresie.
Pytanie 12
Czy w kalkulacji należy ująć koszt zajęcia pasa drogowego drogi powiatowej? Proszę o określenie, w jakiej pozycji zestawienia rzeczowo – finansowego ująć ewentualny koszt.
Odpowiedź 12
Koszty zajęcia pasa drogowego należy ująć w kosztach ogólnych nośników cenotwórczych do cen jednostkowych, przyjmując za podstawę opłaty jakie nalicza zarządca drogi powiatowej.
Pytanie 13
Proszę o podanie lokalizacji przepustów do przebudowy.
Odpowiedź 13
Należy dokonać wymiany przepustu znajdującego się pod drogą w km 0+386 odcinka nr 1.
Pytanie 14
Czy w ofercie ująć koszt oczyszczenia istniejących rowów? Jeżeli tak, proszę o podanie zakresu wykonania oraz określenie, w jakiej pozycji zestawienia rzeczowo – finansowego ująć ewentualny koszt?
Odpowiedź 14
Można przyjąć oczyszczenie rowów na odcinku nr 1 od km 0+150 do 0+250 - rów istniejący po prawej stronie drogi. Pozostałe rowy nie były zakresem opracowania. Koszty należy ująć w kosztach ogólnych nośników cenotwórczych do cen jednostkowych.
Pytanie 15
Czy w ofercie ująć koszt humusowania z obsianiem? Jeżeli tak, proszę o podanie zakresu wykonania oraz określenie, w jakiej pozycji zestawienia rzeczowo – finansowego ująć ewentualny koszt.
Odpowiedź 15
Nie tworzymy skarp dlatego nie ma humusowania z obsianiem. Jednakże zdejmowany humus można wykorzystać do rozplantowania na terenie przyległym do przebudowywanej drogi, jeżeli wystąpi taka potrzeba. Ewentualny koszty należy ująć w kosztach ogólnych nośników cenotwórczych do cen jednostkowych.
Pytanie 16
Czy Zamawiający dopuszcza wykonanie warstwy kruszywa naturalnego przed warstwą stabilizacji cementem o Rm 2,5 MPa?
Odpowiedź 16
Decyzja odnośnie powyższego pytania, będzie podejmowana przez inspektor nadzoru w porozumieniu z projektantem na etapie przebudowy drogi.
Pytanie 17
Ze względu na rozbieżności przekrojów normalnych oraz przekrojów poprzecznych układu drogowego, czy w zestawieniu rzeczowo – finansowym należy zwiększyć ilość robót ziemnych oraz warstw konstrukcyjnych o odsadzki?
Odpowiedź 17
Roboty drogowe należy wykonać zgodnie z wiedzą techniczną i ze sztuką budowlaną. Z uwagi na istniejące zagospodarowanie, nie należy wykonywać dodatkowych odsadzek poza obrys projektowanych ław betonowych.
Pytanie 18
Mając na uwadze poprawność przygotowania oferty proszę o sprecyzowanie, czy Zamawiający życzy sobie wykonanie poszczególnych nawierzchni z kostki kamiennej granitowej rzędowej, czy z kostki kamiennej nieregularnej, surowo łupanej układanej w rzędach? Koszt kostki kamiennej granitowej rzędowej znacznie podwyższy kwotę oferty.
Odpowiedź 18
Poszczególne nawierzchnie należy wykonać z granitowej kostki kamiennej nieregularnej surowo łupanej.
Pytanie 19
Ze względu na rozbieżność przekrojów normalnych, planu sytuacyjnego oraz opisu technicznego branży drogowej proszę o potwierdzenie, że wszystkie krawężniki oraz oporniki na przedmiotowym zadaniu mają być kamienne.
Odpowiedź 19
Należy zastosować krawężniki oraz oporniki kamienne.
Pytanie 20
Proszę o informację, czy Zamawiający życzy sobie montaż wiaty przystankowej z dwiema gablotami reklamowymi oraz czy przewidzieć wykonanie zasilania przedmiotowej wiaty?
Odpowiedź 20
Zgodnie ze specyfikacją techniczną należy zainstalować dwie gabloty reklamowe. Zamawiający nie przewiduje wykonania zasilania przedmiotowej wiaty.
Pytanie z dnia 22.02.2018 r.
Pytanie 1
Na planie sytuacyjnym znajduje się istniejąca infrastruktura teletechniczna oraz sieć wodociągowa/sanitarna. Proszę o informację, czy i w jakim zakresie należy przewidzieć regulację wysokościową elementów studni oraz sztyc wodociągowych ? W jakiej pozycji zestawienia rzeczowo – finansowego ująć ewentualny koszt wykonania?
Odpowiedź 1
Regulację wysokościową należy wykonać: dla studni kanalizacyjnych: fi 400 – 20 szt.; fi 1200 6 szt.; dla sztyc wodociągowych 4 szt. sztyc wodociągowych. Koszty należy ująć w kosztach ogólnych nośników cenotwórczych do cen jednostkowych.
II. Zamawiający na podstawie art. 38 ust. 4 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2017 r., poz. 1579) dokonuje modyfikacji specyfikacji istotnych warunków zamówienia w następującym zakresie:
Zamawiający przedłuża termin składania, otwarcia ofert oraz wniesienia wadium do dnia 06.03.2018 r.
Ilekroć w SIWZ występuje data 01.03.2018 r. zastępuje się ją datą 06.03.2018 r.
Pozostałe zapisy SIWZ pozostają niezmienione. Niniejsze odpowiedzi oraz modyfikacja stanowi integralną część SIWZ.
Wójt Gminy Darłowo
Radosław Głażewski
Ogłoszenie nr 500041487-N-2018 z dnia 26-02-2018 r.
Darłowo:
OGŁOSZENIE O ZMIANIE OGŁOSZENIA
OGŁOSZENIE DOTYCZY:
Ogłoszenia o zamówieniu
INFORMACJE O ZMIENIANYM OGŁOSZENIU
Numer: 518280-N-2018
Data: 14/02/2018
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
Gmina Darłowo, Krajowy numer identyfikacyjny 33092091400000, ul. ul. J.H.Dąbrowskiego 4, 76150 Darłowo, woj. zachodniopomorskie, państwo Polska, tel. 94 344 63 01, e-mail przetargi@ugdarlowo.pl, faks 94 344 63 09.
Adres strony internetowej (url): www.gminadarlwo.pl; http://ug.darlowo.ibip.pl
SEKCJA II: ZMIANY W OGŁOSZENIU
II.1) Tekst, który należy zmienić:
Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:
Numer sekcji: IV
Punkt: 6.2
W ogłoszeniu jest: 2018-03-01, godzina: 11:00
W ogłoszeniu powinno być: 2018-03-06, godzina: 11:00